Miejski Klub Sportowy Gogolin - strona nieoficjalna

Aktualnoci

Sprawdzian wytrzymałości

• autor: 6xxxxxx, 2011-03-06 14:58

W dniu jutrzejszym na treningu przeprowadzimy Beep Test  .Obecność obowiązkowa .

Co to jest Beep Test  i jak go wykonać przeczytacie poniżej

Co to jest beep test ?

Beep test jest oceną motorycznych zdolności wytrzymałościowych człowieka.
Przez motoryczne zdolności wytrzymałościowe rozumie się osobnicze możliwości przeciwstawienia się zmęczeniu i umiejętności długotrwałego wykonywania określonej pracy.

Wskaźnikiem wydolności tlenowej jest osiągnięty poziom stabilizacji pochłaniania tlenu mimo dalszego zwiększenia wysiłku. Współcześnie za adekwatne miary wytrzymałości przyjmuje się przykładowo długotrwały wytrzymałościowy bieg wahadłowy (beep test) bieg ciągły 12min. (test Coopera) bieg na dystansie jednej mili. Stosuje się też różne testy chodu oraz step-testy.

Beep test jest jedną z najpopularniejszych metod mierzenia wytrzymałości zawodnikow używaną m.in. w angielskich klubach piłkarskich.

Prawdopodobnie  (bo nie jest to udowodnione )angielska gwiazda piłki nożnej David Beckham i amerykańska legenda kolarstwa Lance Armstrong to dwaj sportowcy którzy jako jedni z nielicznych ukończyli cały Beep Test. Młoda wschodząca gwiazda Nicholas Condylis z Panathinaikosu sprowadzony do Grecji z Australii dwa lata temu w wieku 15 lat osiągnął w Beep Teście poziom 17.1. Wynik ten plasuje go w czołówce standardów międzynarodowych. Średni wynik piłkarzy amerykańskiego zespołu Indian Soccer wynosi 11.7. Wedle badań światowy standard dla piłkarza to 13.09

Jak wykonać beep test ?

Dla przypomnienia procedura testu. Biegamy odcinek 20 m w tą i z powrotem według tempa jakie dyktuje nam nagranie impulsów na płycie CD. Z każdą minutą szybkość biegu wzrasta o 0,5 km/godz. Spiker informuje nas o każdym nowym poziomie i kolejnym odcinku. Jeżeli jesteś na linii przed impulsem musisz na niego zaczekać. Jeżeli jesteś spóźniony musisz dobiec do linii, a na następnym odcinku przyspieszyć i odrobić stratę. Dopuszczalna odległość spóźnienia to 2m. Jeżeli na dwóch kolejnych odcinkach nie odrobisz straty test zostanie przerwany.

Aby komentować wiadomości musisz być zalogowany.

PLUKS POMOLOGIA II Prószków   MKS Gogolin
2014-10-23, 17:00:00